Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto, które obchodzimy w przedszkolu 16 września. To wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole cieszy się dużą popularnością. Obchodzimy je corocznie, aby uczcić indywidualność i kreatywność uczniów. Inspiracją do jego powstania była książka „Kropka” autorstwa Petera H. Reynoldsa, która opowiada o odkrywaniu talentów i wiary w siebie.
Na początku wszyscy przypomnieliśmy sobie historię małej Vashti. Następnie zainspirowani kropką, podejmowaliśmy ciekawe działania, m.in. dzieci łączyły kropki i powstawały ciekawe obrazy, a z zakrętek od butelek tworzyły budowle. Powstały również ciekawe projekty koszulek w kropki. Na koniec poszukiwaliśmy
kropek w przyrodzie i w różnych znanych nam miejscach. Cały tydzień przyniósł wiele radości, bo okazało się, że każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki to wyjątkowa okazja, aby pokazać, jak wiele możemy osiągnąć, gdy wierzymy w siebie i swoje możliwości.
Ewelina Krawczyk
Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot", nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. O dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku w klasie 2 również obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie podejmowali różne działania „z kropką w tle”. Najpierw obejrzeli film o Vashti, rozmawiali o swoich talentach i pasjach. Na zajęciach plastycznych wyczarowywali piękne obrazy z kropek. Na lekcji matematyki kodowali drogę kropki a na zajęciach przyrody zapoznali się z ciekawymi informacjami o muchomorach oraz biedronce i jej kropkach. Szukali też kropek w codzienności. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia w kropeczkowych ubraniach. Drugoklasiści Dzień Kropki uczcili 17.09.2024r :)
Paulina Michałowska
6 września 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 13. edycji Narodowego Czytania 2024 –
akcji społecznej propagującej znajomość literatury polskiej. Podczas tegorocznej odsłony akcji odbyło się wspólne czytanie fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian”. Ponieważ nie jest to łatwa lektura dla młodych odbiorców, uczniowie klasy VIII: Magda, Zosia, Kasia, Gabrysia, Michał, Oliwier, Czarek i Artur przedstawili krótko sylwetkę Juliusza Słowackiego oraz wprowadzili zebranych w tematykę „Kordiana”.
Wybrane fragmenty dramatu czytane były z podziałem na role. Poza wymienionymi ósmoklasistami wśród czytających była również pani Katarzyna Malinowska oraz uczniowie Robert Kwaśny i Wojtek Lewczuk.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego ważnego wydarzenia czytelniczego.
Agnieszka Schukat
Ten rok szkolny uczniowie klas V-VIII rozpoczęli dość aktywnie! 03 września 2024 roku, pod czujnym okiem pani Lidii Adamczyk, odbyły się mini rozgrywki sportowe. Uczniowie z przyjemnością wzięli w nich udział, bo jak wszyscy wiedzą, ruch to zdrowie :)
Adam Giemza
W dniu rozpoczęcia zajęć w roku szkolnym 2024/2025, tj. 02 września 2024r., dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej wzięli udział w uroczystym pasowaniu na ucznia Szkoły Podstawowej im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku. Zgodnie z Ceremoniałem szkoły złożyli oni w obecności dyrektora szkoły uroczystą przysięgę, zostali przez niego pasowani na ucznia oraz odcisnęli swój kciuk w kronice szkolnej. Potwierdzeniem "wkroczenia" do braci uczniowskiej naszej szkoły było odebranie przez pierwszaków legitymacji uczniowskiej. W tym dniu towarzyszyli im rodzice oraz nowa wychowawczyni, pani Sylwia Kozera Łakoma.
Życzymy samych sukcesów:)
Adam Giemza
02 września 2024 roku z radością powitaliśmy nowy rok szkolny:) W atmosferze pełnej entuzjazmu i optymizmu, wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zebrali się, aby wspólnie rozpocząć nowy etap edukacyjnej podróży. W tym roku szkolnym, pod hasłem „Sięgaj wysoko i przekraczaj granice swoich możliwości!”, wyruszamy w kolejną przygodę, pełni zapału do zdobywania wiedzy i realizowania marzeń. Nauczyciele, z pasją i oddaniem, są gotowi podjąć wyzwania, jakie przyniesie ten rok. Wierzą, że każdy uczeń ma w sobie potencjał, który czeka na odkrycie, a ich misją jest wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów i osiąganiu celów. Szczególny moment przeżyli dzisiaj najmłodsi uczniowie – podopieczni pani Sylwii Łakomej-Kozery. Klasa I, odważnym krokiem, wkroczyła w świat szkolnych obowiązków, stając się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. „Każdy krok to nowa przygoda, a każda lekcja to klucz do przyszłości!” – niech te słowa będą ich
przewodnikiem na początku tej niezwykłej podróży. Wszyscy z dumą będziemy obserwować, jak najmłodsi uczniowie rozpoczynają swoją drogę ku wiedzy. Z niecierpliwością czekamy na ch pierwsze sukcesy!
Niech ten rok przyniesie nam wszystkim wiele radości, satysfakcji oraz niezapomnianych chwil. „Razem, z pasją i determinacją, możemy osiągnąć wszystko!” – z takim przesłaniem ruszamy naprzód, gotowi na wyzwania, które przyniesie nowy rok szkolny.
Dyrektor szkoły
Adam Giemza
Drodzy Uczniowie!
Wakacyjny czas zbliża się wielkimi krokami do końca. Za kilka dni rozpoczniecie pracę w roku szkolnym 2024/2025 :) Poniżej kilka ważnych informacji dotyczących rozpoczęcia roku szkolnego.
1. Uroczyste rozpoczęcie zajęć w roku szkolnym 2024/2025:
02.09.2023r. (poniedziałek), godzina 8.30, budynek szkoły
uczniowie dojeżdżający:
przywóz - Bartężek: 7.27; Wenecja: 7.36
odwóz - Bartężek: 10.19; Wenecja: 10.27
W dniu rozpoczęcia zajęć edukacyjnych uczniów obowiązuje strój galowy!
2. Dowozy uczniów do szkoły
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie dojeżdżający do szkoły korzystają z transportu zorganizowanego przez organ prowadzący szkołę w ramach PTZ. W związku z powyższym, wszystkie dzieci dojeżdżające obowiązuje rozkład jazdy ustalony przez przewoźnika. Niedopuszczalne jest spóźnianie się na autobus przywożący uczniów do szkoły. W czasie dowozu uczniów do szkoły pozostają oni pod opieką wskazanego przez przewoźnika opiekuna.
Kontakt z przewoźnikiem: Przewoźnik: AMS LOGISTICS Sp. z o.o., e-mail: amslogistics.transport@onet.pl
Godziny dowozów:
przyjazd Bartężek Wenecja
I przywóz 7.27 7.36
II przywóz 10.22 10.31
odwóz Bartężek, Wenecja
I odwóz 13.47
II odwóz 15.27
3. Uczniów na terenie szkoły obowiązuje obuwie zmienne - buty sportowe, jasna podeszwa (woreczek w szatni).
4. Plan zajęć edukacyjnych zostanie umieszczony w LIBRUS (na bieżąco).
5. Podręczniki: uczniowie wypożyczają z biblioteki (karta biblioteczna).
6. Zeszyty ćwiczeń: uczniowie otrzymują zeszyty ćwiczeń po rozpoczęciu zajęć edukacyjnych (szkoła).
Oddział przedszkolny
Uczniowie rozpoczynają zajęcia 02.09.2024r. (poniedziałek) o godzinie 8.00. Tego dnia oddział przedszkolny czynny jest zgodnie z harmonogramem, tj. do 16.00. Stołówka szkolna będzie wydawała gorący posiłek (deklaracja rodziców). Dowozy uczniów sześcio i pięcioletnich zgodnie z rozkładem jazdy.
Do zobaczenia:)
Adam Giemza
Poniżej zamieszczono plik pdf dotyczący Szkolnego Zestawu Podręczników obowiązującego w roku szkolnym 2024/2025. Znajdują się w nim informacje na temat podręczników / materiałów edukacyjnych, zeszytów ćwiczeń oraz zeszytów przedmiotowych. Podręczniki z biblioteki bedzie można wypożyczyć w ostatnim tygodniu sierpnia 2024.
Adam Giemza
SZP 2024/2025: SZP_2024_2025.pdf
Kolejne zakończenie zajęć edukacyjnych już za nami... 21 czerwca 2024 roku nasi uczniowie z rąk dyrektora szkoły odebrali świadectwa, wychowawcy klas i inni nauczyciele wręczyli im nagrody rzeczowe za wysokie osiągnięcia w nauce oraz dyplomy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Cieszę się, że nauczyciele na tę uroczystość mogli przygotować wiele podziękowań, dyplomów i nagród...
Szczególne miejsce w tegorocznych uroczystościach zajęło pożegnanie absolwentów oddziału przedszkolnego oraz absolwentów szkoły podstawowej. Zarówno ci młodsi, jak i ci starsi uczniowie powiedzieli "do widzenia" swoim dotychczasowym nauczycielom i kolegom. Od 01 września 2024 roku czeka ich mnóstwo wyzwań w nowych miejscach nauki :)
Absolwenci oddziału przedszkolnego: Antoś Antkiewicz, Nadia Kopacz, Lila Onaszkiewicz, Zuzia Kazimierska, Antoś Karwat, Oliwka Gill, Agatka Czarnecka, Marysia Mołyń, Sara Gajewska, Leoś Karasek.
Absolwenci szkoły podstawowej: Nikola Damieńska, Oliwia Jarmużewska, Filip Jarmużewski, Amelia Kacprzak, Kamila Malec, Marta Malec, Grzegorz Muszyński, Daria Podgórska, Damian Turski.
Uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce...
oddział przedszkolny: Antoni Karwat, Nadia Kopacz, Maria Mołyń
klasa I: Natan Kopacz, Katarzyna Gurgielewicz, Aleksandra Dzikowska, Antoni Kamoda
klasa II: Oliwia Krawczyk, Aleksandra Brych, Franciszek Karwat, Jan Bułło
klasa III: Zofia Twardowska, Aleksander Kowalczyk, Alicja Gurgielewicz, Mikołaj Alester
klasa IV: Nadia Bukowska, Hanna Mikułan, Zofia Klimowicz
klasa V: Hanna Kazimierska, Lena Olszewska, Klara Ostojska, Magdalena Gielka, Tatiana Kirszanowska, Igor Niemiec
klasa VI: Oliwia Fedan, Robert Kwaśny, Oliwia Zawadzka, Adrianna Danilewicz, Natasza Mistygacz
klasa VII: Magdalena Sprawka, Zofia Zawadzka, Oliwier Szewc, Artur Krawczyk, Michał Dubiela
klasa VIII: Amelia Kacprzak
A najwyższą średnią ocen uzyskali...
a) klasy IV-VI: Hanna Kazimierska (5,50)
b) klasy VII-VIII: Zofia Zawadzka, Magdalena Sprawka (5,57)
Serdeczne gratulacje :)
Adam Giemza
Wakacje to słońce, kąpiele w jeziorze lub morzu, piesze wędrówki, relaks i zabawa. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, żeby były w pełni udane. Te informacje zostały przekazane uczniom 17.06.2024r. podczas spotkania z policjantem Michałem Bączajem. Dodatkową atrakcją tego spotkania była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu :)
Pedagog
Monika Szeluga
Zasady bezpiecznych wakacji
Na wakacjach, podobnie jak na co dzień, zachowuj umiar i rozsądek we wszystkim, co robisz. To nadrzędna zasada bezpieczeństwa. Przedstawione niżej zasady wskazują, jak zachowywać się w konkretnych sytuacjach.
Chroń się przed słońcem. Przebywając na słońcu, narażasz się na szkodliwe promieniowanie UV. Przyczynia się ono np. do nowotworów skóry albo udaru. Dlatego zachowuj ostrożność nie tylko na plaży, ale też podczas pieszych wędrówek czy na placu zabaw. Używaj kremu z filtrem UV – 50+. Wkładaj na głowę czapeczkę zakrywającą uszy i kark.
Nawadniaj się. Dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów płynów w ciągu dnia, a podczas upałów nawet do 3,5 litra.
Uważaj nad wodą. Kąp się tylko w miejscach oznaczonych, pod nadzorem ratowników. Przestrzegaj regulaminu
kąpieliska, na którym wypoczywasz.
Przygotuj się do wędrówek. Na wędrówkę zabierz prowiant, wodę, latarkę, telefon i ciepłą oraz przeciwdeszczową odzież – pogoda lubi się zmieniać, zwłaszcza w górach. Zaopatrz się w elementy odblaskowe, żeby po zmierzchu dobrze widzieli Cię kierowcy. Poruszaj się oznakowanymi ścieżkami, a w górach
– po wyznaczonych szlakach. Przed wyjściem poinformuj kogoś, jaką trasą pójdziesz. Jeśli wybierasz się na wycieczkę rowerową – załóż kask. Klapki przydatne będą na plaży, chroniąc stopy przed zranieniem ostrymi kawałkami szkła. Na wycieczkę do lasu załóż wysokie, wygodne buty, żeby zabezpieczyć się przed ukąszeniem żmii zygzakowatej.
Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami. Kleszcze mogą przenosić groźną chorobę – boreliozę. Dlatego na spacery po łąkach, w parku lub lesie zakładaj spodnie z długimi nogawkami i koszulki z długim rękawem oraz używaj repelentów – środków odstraszających. Po każdej wycieczce dokładnie się obejrzyj i sprawdź, czy nie masz kleszcza. Odpowiedni strój i repelenty przydadzą się także, gdy napotkasz owady: gzy, meszki lub komary. Gniazda szerszeni i os omijaj z daleka.
Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie. Szybka i prawidłowa reakcja może uratować czyjeś życie. Dlatego warto umieć resuscytację krążeniowo-oddechową. Wiedzieć, jak i kiedy ułożyć ciało w bezpiecznej pozycji. Co zrobić w przypadku omdlenia, krwotoku, zatrucia, oparzenia, porażenia prądem, zachłyśnięcia, skaleczenia czy zwichnięcia lub złamania kończyny.
Pamiętaj o numerach alarmowych. W sytuacji zagrożenia Twoja pamięć może Cię zawieść. Dlatego zapisz numer alarmowy 112 w telefonie albo na kartce, którą cały czas będziesz przy sobie nosić. Gdy Ty lub ktoś inny znajdzie się w niebezpieczeństwie, zadzwoń po pomoc. Poinformuj dyspozytora, w jakim stanie jest osoba poszkodowana i gdzie się znajduje.
21 czerwca 2024r. Hania Kazimierska, nasza brązowa medalistka, wzięła udział w niecodziennym spotkaniu... Na zaproszenie Pana Tomasza Orłowskiego, Burmistrza Morąga, udała się do Urzędu Miejskiego w Morągu. Tam z rąk Burmistrza Morąga odebrała statuetkę oraz podziękowania za olbrzymie osiągnięcia w dziedzinie lekkoatletyki!!! Cieszymy się razem z Hanią :)
W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele innych szkół z terenu Gminy Morąg.
Lidia Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego
W dniach od 15 do 16 czerwca 2024r. w Łodzi na stadionie AZS odbyły się XXX Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych.
Uczennica klasy V, Hanna Kazimierka, wzięła udział w jednej z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce. W rywalizacji wzięło udział ponad 1800 dzieci. Zawodnicy mogli wykazać się w siedmiu konkurencjach: biegu na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skokach w wzwyż i w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.
Nasza uczennica, Hania Kazimierska, wraz z sześcioosobową reprezentacją młodych lekkoatletów z Gminy Morąg, walczyła o miejsce na podium. I skutek tej walki okazał się niezwykle pozytywny. Hania osiągnęła rewelacyjny wynik w biegu na 60 m z czasem 8.30s. Zdobyła brązowy medal !!!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Lidia Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego
Uczniowie klasy VII wzięli udział w programie profilaktycznym pt: „ISKRA odporności”. Program składał się z jedenastu spotkań, na których uczestniczyło 16 uczniów. Zajęcia miały na celu zwiększanie odporności psychicznej poprzez ćwiczenia uważności, wzmacnianie mocnych stron oraz zmienianie nawykowych
sposobów myślenia. Wykazano, że uważna obecność skutecznie pomaga radzić sobie z silnymi emocjami i poprawia samopoczucie. W programie podejmowane były działania mające na celu zwiększanie odporności. Uczniowie tworzyli własne Portfolio odporności. Używając zwrotów: MAM…, JESTEM…, MOGĘ…, LUBIĘ…, opisywali to wszystko, co może być dla nich wsparciem, odnajdując swoje mocne strony, umiejętności i talenty. Wykonywanie ćwiczeń zwanych siłownią odporności pomogło nie tylko uświadomić uczniom , jakie mają zasoby, ale też nauczyło , w jaki sposób można je wykorzystać w życiu codziennym.
Zajęcia odbywały się w II półroczu roku szkolnego 2023/2024.
Monika Szeluga
Wakacje tuż tuż, więc uczniowie klasy I i II postanowili troszkę odetchnąć od szkolnej codzienności. 17.06.2024r. razem ze swoimi wychowawczyniami zorganizowali zajęcia integracyjne, w czasie których zjedli pizzę i lody. W ten sposób żegnali rok szkolny 2023/2024 :)
Paulina Michałowska, Dominika Chmielewska
Tegoroczna edycja akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" już za nami :) Dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności zebraliśmy ok. 200 kg niedziałającego sprzętu elektrycznego. Analizując wcześniejsze akcje, można stwierdzić, że jest dobrze... Do szkoły trafia coraz mniej elektro odpadów :)
12 czerwca 2024 r. uczniowie klasy VII wybrali się pod opieką pani Lidii Adamczyki oraz pani Eweliny Krawczyk do Parku Trampolin w Olsztynie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Pobyt w Parku Trampolin rozpoczął się od rozgrzewki pod okiem profesjonalnego instruktora, mistrza świata w akrobatyce – Pana Józefa Wadeckiego. Następnie uczniowie mogli dowolnie korzystać z różnego rodzaju trampolin, basenu z gąbkami, posiłować się wykorzystując piankowe kształtki czy skorzystać ze zjeżdżalni. Po dwugodzinnej zabawie wszyscy uczestnicy udali się na Stare Miasto w Olsztynie , by tam zwiedzić kilka olsztyńskich zabytków – Wysoką Bramę, Targ Rybny, Stary Ratusz, Amfiteatr im. Czesława Niemena oraz Ławeczkę Mikołaja Kopernika.
Pobyt w Parku Trampolin oraz spacer uliczkami Olsztyna dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
Lidia Adamczyk
Ewelina Krawczyk
13 czerwca 2024r. członkowie SKO mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Prowadząca szkolenie, pani Barbara Ostojska, przypomniała dzieciom jak należy wezwać pomoc, jakich informacji udzielić, jak przeprowadzić resuscytację, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak prawidłowo opatrywać rany. Wskazała również, iż najważniejszą kwestią w trakcie udzielania pomocy poszkodowanemu jest zadbanie o własne bezpieczeństwo! Każdy członek SKO, dzięki wsparciu banku PKO BP, otrzymał odblask, mini apteczkę i książeczkę z instrukcją pierwszej pomocy. Życzę Wam, by ta wiedza, choć bardzo cenna, nigdy nie była Wam potrzebna! Bezpiecznych wakacji!
Opiekun SKO , Paulina Michałowska
Dnia 12.06.2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnej Rady Wolontariatu oraz rodzicami uczniów, p. Agatą Dmitruk i p. Katarzyną Karwat, zawieźli zebrane w ciągu roku szkolnego nakrętki oraz paczkę dla Dzieci z Hospicjum Stacjonarnego w Olsztynie do Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Tam miało miejsce podsumowanie obu akcji o charakterze wolontariackim. Zebrane w ciągu roku szkolnego nakrętki wypełniły po brzegi trzy bagażniki! Atmosfera podczas przekazywania tych darów oraz podsumowania akcji dała siłę do nowych działań i pokazała uczniom jak „niewielu może zmienić wiele”.
Oby duch wolontariatu w następnym roku szkolnym przybrał na sile:)
Joanna Andrzejczak - Wojcinowicz
08 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu odbył się gminny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas trzecich. W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce zajęła nasza trzecioklasistka, Zosia Twardowska!!!
Imponujące umiejętności językowe Zosi oraz świetne przygotowanie pozwoliły jej zdobyć najwyższe noty. Ponadto, Piotr Lewczuk oraz Aleksander Kowalczyk, znaleźli się w Top10 najlepszych uczestników konkursu, co jest ogromnym osiągnięciem i dowodem na ich ciężką pracę oraz językowy talent.
Gratulujemy całej trójce, życząc dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!
Kamila Gutowska
07 czerwca 2024 r. w naszej szkole w klasach 1-3 zostało zorganizowane spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Miłomłyn. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów. Przedstawiono cele gospodarczego, społecznego i przyrodniczego wykorzystania lasów oraz omówiono jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazano uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej w polskich lasach. W trakcie spotkania leśnicy zaprezentowali się dzieciom w mundurze leśnika. Zapoznali uczniów ze swoją pracą i środowiskiem lasu. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawili informacje o przyrodzie polskiej: Zwierzęta i ptaki leśne. Leśnicy opowiadali o bezpiecznym wypoczynku w lesie oraz zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Każde dziecko mogło ubrać strój leśnika, własnoręcznie dokonać pomiarów drewna, rozpoznawać różne gatunki drzew i ich owoce oraz poukładać puzzle – tropy leśnych zwierząt.
Uczniowie bardzo angażowali się w lekcje, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów oraz jeszcze bardziej uwrażliwiło nas na otaczające piękno natury.Po spotkaniu, dzieci wręczyły Leśnikom drobne upominki oraz własnoręcznie wykonaną kartkę z podpisami wszystkich uczniów klas 1-3. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy długopis oraz breloczek z fotografią leśnych zwierząt.
Sylwia Kozera-Łakoma