Deklaracja dostępności Szkoły Podstawowej im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku

Szkoła Podstawowa  im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej niniejszej placówki

Data publikacji strony internetowej: 2015-01-22.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-28.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączenia wymienionych poniżej:

• filmy nie są przystosowane dla osób głuchych;
  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo;
  • część dokumentów PDF, Word, Excel, PowerPoint nie jest poprawnie odczytywana przez programy dla osób niewidzących;
  • częściowy brak ułatwień w percepcji tekstu oraz częściowy brak alternatywy  w postaci tekstu.

Wyłączenia

• Filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy.
  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
  • Multimedia nadawane na żywo.
  • Treści od innych podmiotów.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-04

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-04

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:

• Adam Giemza – dyrektor szkoły;

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu;
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu;
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie powinno zawierać:

• dane osoby zgłaszającej żądanie;
  • podanie strony internetowej lub określenie elementu strony internetowej, którego dotyczy żądanie;
  • wskazanie dogodnej formy udostępniania informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępniania w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie w/w  terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• organ nadzorujący: Burmistrz Morąga
  • adres: ul 11 Listopada 9, 14-300 Morąg
  • tel. 89 757 22 31
  • e- mail: morag@morag.pl

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich

Deklaracja dostępności architektonicznej

• siedziba: Słonecznik 117, 14-300 Morąg

Do siedziby Szkoły Podstawowej im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku  można dojechać autobusem PTO LIPNICKI, odległość od najbliższego przystanku autobusowego wynosi około 500 metrów.

Opis ogólny budynku

Teren szkoły jest ogrodzony. Do budynku szkoły można wejść przez wejście główne oraz wejście od strony tarasu. Budynek jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajdują się sale lekcyjne klas IV-VIII, sala lekcyjna oddziału przedszkolnego, pomieszczenie stołówki szkolnej i wydawalni, zmywak, szatnie, pokój nauczycielski, gabinet pedagoga oraz ogólnodostępne WC. Główną klatką schodową (ogólnodostępna) można dostać się na pierwsze piętro budynku. Na pierwszym piętrze znajdują się sale lekcyjne klas I-III, sale lekcyjne klas IV-VIII, pracownia komputerowa, sekretariat, gabinet dyrektora, ogólnodostępne WC oraz pomieszczenie kuchni szkolnej.

• Wejście do budynku dla interesantów: wejście główne.
  • Wejście dla osób niepełnosprawnych: wejście od strony tarasu, wyposażone w pochylnię umożliwiającą dostanie się do budynku szkoły.

W budynku szkoły:

• nie umieszczono wind ani schodołazu;
  • nie ma pętli indukcyjnych;
  • nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabo widzących;
  • nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego (stacjonarnie, on-line).

Szkoła nie dysponuje miejscami parkingowymi. Interesanci parkują samochody na parkingu należącym do wspólnoty mieszkaniowej.

Do budynku i pomieszczeń szkolnych można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.